Call of Duty WWII: Vanguard serinin yeni oyunu olabilir

Call of Duty WWII: Vanguard serinin yeni oyunu olabilir

 Call of Duty WWII: Vanguard serinin yeni oyunu olabilir

Call of Duty WWII Vanguard için 2021’de çıkacak serinin yeni oyunu olması söylentileri dolaşıyor. Gerek CoD gerekse Battlefield cephesinde uzak gelecekte geçen savaş oyunları pek sevilmedi. Hal böyle olunca BF1 ve CoD WWII ile oyuncular aradıkları türle hasret giderirken EA ve Activision da bu konudan derslerini aldılar. Bu nedenle ikinci Dünya Savaşı temasına geri dönüş yaşanacağı ihtimali oldukça güçlü.

  • Bakınız: En iyi FPS oyunları
  • Bakınız: 2021’de çıkacak en iyi FPS oyunları

Call of Duty WWII Vanguard geliyor olabilir

Call of Duty 2021 adıyla anılan serinin yeni oyunu için bazı kaynaklardan net isimler gelmeye başladı bile. ModernWarzone’a konuşan bir kaynak, Sledgehammer Games tarafından gelecek oyunun henüz geliştirme aşamasında olduğunu iddia ediyor. Tabi bu bilgileri Activision ya da Sledgehammer’dan gelen bilgiler olarak değil, söylenti olarak ele almamız gerektiğini belirtelim. Ancak ortaya çıktığı söylenen başlık oyunun doğası hakkında ipuçları taşıyor olabilir.

Call of Duty WWII Vanguard ismindeki “Öncü” anlamına gelen kelime olsun ya da olmasın, İkinci Dünya Savaşına geri döndüğümüz gerçeği değişmiyor. Sledgehammer Games’in 2017’de CoD WWII’nin başındaki ekip olduğunu da ele alırsak serinin yeni oyunu için pek bir engel olduğunu söyleyemeyiz. Dahası, bir başka sızıntı da bu yılki oyunun 2. Dünya Savaşı’nda geçeceğini öne sürdü ve ModernWarzone ayrıca oyunun bazı ara sahnelerinin savaşın gerçekleştiği dönemin hemen ardından -1950’lerden- geldiğini bildirmişti.

Tabi bu söylentiler gerçek olsa dahi oyunu yakın zamanda görebileceğimiz anlamına gelmiyor. Activision, FPS serisine bu yıl çıkacak oyunun -belki de Call of Duty WWII Vanguard– hemen hemen 2021’in sonlarına doğru geleceğini doğruladı. Ancak bu doğrulamadan beri yeni oyuna dair elimizdeki bilgiler çok kısıtlı. Yine geçen sene yaptıkları gibi oyunun duyurusunu bir bulmacaya çevirecekler gibi görünüyor.

Geçen yıl oyunun duyurusunu yapmak için yayıncılara “şu tarihe kadar açmayın” yazılı sandıklar göndermişlerdi. Sonrasında bu sandıkların içinden antika bir projeksiyon cihazı ve bazı görüntüler çıkmıştı. Adeta bulmacaya dönen serüvenin sonunda oyuncular Black Ops Cold War’un adına ulaşmayı başarmışlardı.  Hikayenin tamamını okumak için buraya tıklayarak ilgili yazımıza gidebilirsiniz. Peki sizce serinin 2. Dünya Savaşı’na geri dönmesi nasıl olur? Call of Duty WWII Vanguard hakkındaki görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir:
Call of Duty WWII Türkçe Yama
CoD Zombies modu ayrı bir oyun olarak çıkabilir
Ekmek ile Warzone oynayan oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir